Różnie jest z tą naszą wiosną. Nie zawsze chce być taka, jak na ładnych zdjęciach. Powiedzmy sobie szczerze: potrafi być obrzydliwa, zimna i szara. Wstaję rano, nic mi się nie chce (poza tym, że chce mi się płakać oczywiście). Nie zawsze mamy tyle zasobów wewnętrznych, żeby mimo wszystko się uśmiechnąć i stanąć do codziennego boju w pełni sił, nie zawsze zresztą wstajemy do ulubionych zadań. Zanim zbiorę się do tego, aby rozprawić się z tym, co mnie gniecie tak naprawdę, że nie mam siły wstać i robić tego wszystkiego co „powinnam” i „muszę” – (i odpowiem sobie na pytanie, czy faktycznie muszę? A może są inne rozwiązania? ) wspieram się jakoś.
Najszybciej i najprościej? Po pierwsze KAWA! Bez tego nie ruszę. Wiem, że niezdrowo, że niepotrzebnie, że z mlekiem podobno spowalnia metabolizm…. Nieważne! Wiem, że ten zapach, smak, a nawet widok rozjaśni ten „listopad” w środku wiosny!!!!!


Wiecie, że dobrze działają na mnie nawet zdjęcia kawy? Zresztą widzę, że nie tylko mnie. U większości osób, które obserwuję na Instagramie najczęściej powtarzającym się motywem jest zdjęcie kubka z kawą!
Po drugie… KWIATY. Nie jestem dobrą ogrodniczką, nie umiem, może jestem zbyt leniwa, zbyt niecierpliwa, w ogrodzie ciągle mi zimno (no chyba, że na leżaku i pod kocem, to co innego;). Ale od marca robię sobie takie domowe „ogródki” z hiacyntów, szafirków i stokrotek. Te które przekwitną wymieniam na nowe. Kupuję je za grosze na targu albo na giełdzie kwiatowej, którą uwielbiam, i umieszczam w miskach lub w misie z przedwojennej umywalni. Namawiam Was do tego: wsadźcie do szerokiej donicy, płytkiego koszyka, rynienki czy choćby ładnej blachy do pieczenia swoje ulubione kwiaty i postawcie na stole w kuchni – jest szansa, że uwierzycie w to, że niedługo zaświeci słońce.

Magdalena

2 thoughts on “To mnie pociesza

  1. Drogie Panie ten blog jest swietny;) pozytywny, pelen dobrej energii i taki jakis normalny jakby pisaly go stare kumpele. GRATULUJE! 😉 Pozdrawiam;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *